pharmacystudents.hit.bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СИД-ове

5 posters

Go down

СИД-ове Empty СИД-ове

Писане  schuldiner 8/5/2008, 21:16

Събирам желаещи да сформираме група за СИД по молекулярна фармакология. Води се от Момеков и Константинов. Мнението на вече завършващите този факултет е, че това наистина е най-смисленият СИД, от който има полза...Така че, който не иска да отбие номер с тези СИД-ове (т.е. да се пише само така, щото е задължен) и има някакви интереси към специалността, която е избрал да учи преди няколко години, а и разбира се вече не си е избрал свободно-избираема дисциплина от свой собствен интерес, може да избере тази.
Всичко е разбира се въпрос на личен избор и оценка. По думите на Момеков СИД-а се занимава с областта от фармакологията, свързана с механизмите на действие и биохимията на лекарствата....Според думите на завършващите този СИД се занимава доста и с химиотерапия (в широкия смисъл на думата, не в частност противотуморна), като се канят лектори с име в медицината и се правят и посещения на здравни заведения.
Всеки си преценява сам за себе си какво мисли да прави в бъдеще и какво ще му е от полза; група надявам се да се сформира, минимум за СИД е 8 калпака....аз съм единият(поне от това, което видях като възможности за избор)...
Моето лично мнение е, че до края на образованието си всеки, който не мисли, че се става фармацевт, след като почнеш работа в кварталната аптечка, трябва да вземе максимално от това, което му се дава като възможности и че от тези СИД-ове има смисъл...
Фактите показват, че наркоманиите са най-предпочитани поради общото схващане, че с това можеш да отбиеш номер.
schuldiner
schuldiner
Moderator
Moderator

Брой мнения : 58
Join date : 25.03.2008
Местожителство : СИНЧЕЦ 2

Върнете се в началото Go down

СИД-ове Empty Re: СИД-ове

Писане  top-pharmacy 8/5/2008, 22:42

извинвте, че не е мн по темата но мисля че е добре да се направи някаде списак на всички СИД-ове и тук май е добро място
би било полезно за всички
до кога е срока за записванв
top-pharmacy
top-pharmacy
Moderator
Moderator

Брой мнения : 88
Join date : 12.03.2008
Местожителство : някаде по морето

Върнете се в началото Go down

СИД-ове Empty Re: СИД-ове

Писане  schuldiner 8/5/2008, 22:48

Точно по темата си е... Very Happy
schuldiner
schuldiner
Moderator
Moderator

Брой мнения : 58
Join date : 25.03.2008
Местожителство : СИНЧЕЦ 2

Върнете се в началото Go down

СИД-ове Empty Re: СИД-ове

Писане  black_mamba 9/5/2008, 13:53

Аз се записах на СИД ОТС и хранителни добавки, който сега е преименуван на ОТС и хомеопатични продукти. study study study study study study
black_mamba
black_mamba
Moderator
Moderator

Брой мнения : 61
Join date : 12.03.2008
Age : 39
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

СИД-ове Empty Re: СИД-ове

Писане  chiborator 9/5/2008, 14:19

Молекулярната фармакология звучи доста интересно! аз засега съм на OTC и хомеопатични щуротии Exclamation
Question само по един СИД ли може да се записва Question
chiborator
chiborator
Admin

Брой мнения : 218
Join date : 11.03.2008
Age : 38
Местожителство : maina town

https://pharmacystudents.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

СИД-ове Empty Re: СИД-ове

Писане  schuldiner 9/5/2008, 21:04

Напрактика СИД-овете се провеждат по едно и също време...
schuldiner
schuldiner
Moderator
Moderator

Брой мнения : 58
Join date : 25.03.2008
Местожителство : СИНЧЕЦ 2

Върнете се в началото Go down

СИД-ове Empty Re: СИД-ове

Писане  schuldiner 10/5/2008, 20:09

СИД-овете в катедра "Фармкология и токсикология" са следните: химиотерапия, молекулярна фармакология, наркомании, лекарствен метаболизъм, ОТС-продукти и хранителни добавки.
Към технологията е: технология на лечебно-козметичните продукти.
Към фармакогнозията, въпреки че имаше информация за официално обявен СИД, такъв напрактика няма, но може да има евентуално наесен...
За интересуващите се от органична химия - синтез на радиофармацевтични продукти и БАВ за диагностика и лечение.
При катедрата по фармацевтина химия е само един - синтез и охарактеризиране на лекарствата.
И още 4 СИД-а за любителите на икономическите науки: маркетингов мениджмънт, фармацевтичен бизнес, статистически методи във фармацията и компютърни технологии(2-ра част) Very Happy...за всекиго по нещо дори и за хакерите.
Досега СИД-овете са се провеждали четвъртък сутрин, което си означава, че всеки може да посещава само една дисциплина. В избраната от мен засега сме се писали 4-ма, но интересът постоянно нараства. Миналата година поради неголемия браой студенти в химиотерапията и молекулярната фармакология двете дисциплини са били обединени.
schuldiner
schuldiner
Moderator
Moderator

Брой мнения : 58
Join date : 25.03.2008
Местожителство : СИНЧЕЦ 2

Върнете се в началото Go down

СИД-ове Empty Re: СИД-ове

Писане  blondy 17/5/2008, 15:43

На мен май ми харесва химиотерапията...
Иначе ми казаха,че можем да посещаваме повече от 1 СИП,стига да имаме физическата възможност за това деSmile и че даже и да посещаваме повече СИП-ове задължително се явявяме на изпит само на 1.
Но незнам дали е вярно...абе то все се чудиш кое..какво... сяда ли някой да ти каже как стават нещата...-например една колежка се оплака как се опитвала да кандидатства по Еразмус,ама асистентите все 'и мънкали и накрая пита секретарката на декана...
Та и за СИП-овте трябва повече да се разгласява информацията!На мен досега само 1 асистент ми е казал какво ще се учи в неговия СИП,и по-точно за химиотерапия...за всички други само си гадая.Suspect
Някои знае ли какво ще се прави на СИП-а по технологии?
blondy
blondy
потребител
потребител

Брой мнения : 26
Join date : 25.04.2008

Върнете се в началото Go down

СИД-ове Empty Re: СИД-ове

Писане  blondy 17/5/2008, 15:47

Хихи,и сори,че пиша навсякаде СИП,а не СИД Razz ама то е все тая
blondy
blondy
потребител
потребител

Брой мнения : 26
Join date : 25.04.2008

Върнете се в началото Go down

СИД-ове Empty Re: СИД-ове

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите