pharmacystudents.hit.bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

За или против самостоятелното записване на дати за изпитите

5 posters

Go down

За или против самостоятелното записване на дати за изпитите Empty За или против самостоятелното записване на дати за изпитите

Писане  chiborator 10/5/2008, 21:43

аз мисля, че е по добре както е при медиците и стоматолозите на които им дават датите!
а не като при нас бой за дати и накрая доста преебаниииииииии :arugue:
chiborator
chiborator
Admin

Брой мнения : 218
Join date : 11.03.2008
Age : 38
Местожителство : maina town

https://pharmacystudents.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

За или против самостоятелното записване на дати за изпитите Empty Re: За или против самостоятелното записване на дати за изпитите

Писане  schuldiner 10/5/2008, 22:07

Фактът, че се получават събитията, които наблюдаваме всеки път, когато дойде така жадуваният час за записване, е показателен, че системата при нас не е никак добра....Пълна трагедия да съм честен. Освен това липсата на координация между отделните катедри, фактът, че датите се обявяват през различни седмици дори, още повече затрудняват правилното разпределение. Липсата на разбирателство между студентите, което пък се обяснява с голямата бройка (140 калпака) и очевидната ни незрялост (хора, осъзнайте се...нормално на тази възраст хората не се бият и карат за такива неща), изиграва допълнително своята роля.
Общо взето се получава-разни хора, разни идеали. Аз днес ходих да се записвам за изпити и без да се бутам и блъскам успях някак си да се впиша, щото на мене ми пука наистина как ще се справя на изпитите, но не считам, че изборът на дата е критерий. Но както казах-разни хора.... И както обичам да казвам- "всеки има право на проява на лош вкус". Аз се тревожа за съвсем други неща от съвсем друго естество и не считам, че трябва да си вдигам кръвното...
schuldiner
schuldiner
Moderator
Moderator

Брой мнения : 58
Join date : 25.03.2008
Местожителство : СИНЧЕЦ 2

Върнете се в началото Go down

За или против самостоятелното записване на дати за изпитите Empty Re: За или против самостоятелното записване на дати за изпитите

Писане  black_mamba 10/5/2008, 22:18

Съгласна съм и с двете МНЕНИЯ !!!!! Големи хора сме! Дайте да го караме малко по-спокойно и без много :arugue: :arugue: :arugue:
black_mamba
black_mamba
Moderator
Moderator

Брой мнения : 61
Join date : 12.03.2008
Age : 39
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

За или против самостоятелното записване на дати за изпитите Empty Re: За или против самостоятелното записване на дати за изпитите

Писане  schuldiner 10/5/2008, 22:26

Аз си мисля, че с мнения във форума това не може да се промени (отношението)...променя се с правилно възпитание през първите 7 години...
schuldiner
schuldiner
Moderator
Moderator

Брой мнения : 58
Join date : 25.03.2008
Местожителство : СИНЧЕЦ 2

Върнете се в началото Go down

За или против самостоятелното записване на дати за изпитите Empty Re: За или против самостоятелното записване на дати за изпитите

Писане  chiborator 11/5/2008, 20:27

Абе уж висше учебно заведение, ама май на детска градина заприлича :slap: :mbounce:
chiborator
chiborator
Admin

Брой мнения : 218
Join date : 11.03.2008
Age : 38
Местожителство : maina town

https://pharmacystudents.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

За или против самостоятелното записване на дати за изпитите Empty Re: За или против самостоятелното записване на дати за изпитите

Писане  schuldiner 15/5/2008, 21:06

Поредната порция пълен смях бе сготвена от присъстващите смехунковци по пладне в сряда. Повечето от пишещите тук бяха и видяха. Затова разбира се вина в катедрата едва ли може да се търси (поне тя не е в основата, защото продуцентите-това сме ние). Бих станал банален, ако обясня изцяло спектакъла...а за всеки тук видяното не е сефте, а рецидив (в интерес на истината съм чувал и по-страшни легенди, които обаче по логични причини съм пропуснал сам да видя).
Затова съвсем накратко ще споделя моето възмущение от една конкретна ситуация, която е показателна за уважението, което има между нас самите...а уважението между колеги означава много...и ти дава много в бъдеще. Но както и да е; да се върнем към конкретния епизод от тази мини-драма (комедия).
На една от датите (която аз си избрах) не се беше писал почти никой...и дойде моя ред да впиша името си в листчето. Въпреки че датата беше празна, листа ми беше издърпан от ръцете, омачкан, с единствената цел да бъде записан нечий приятел (да не ме разберете погрешно, не намирам нищо лошо в това да запишеш някой, но акцента не пада тук)....а листът беше празен (повтарям се, знам). Но глупостта ходи по хората, нали знаете?!
За мен би било разбираемо, ако оставаше едно единствено място-удари под кръстта често се срещат, а и поне някой има кяр от цялата ситуация. Но да загубиш уважение заради едното нищо...
Както и да е..............


Последната промяна е направена от schuldiner на 15/5/2008, 21:50; мнението е било променяно общо 1 път
schuldiner
schuldiner
Moderator
Moderator

Брой мнения : 58
Join date : 25.03.2008
Местожителство : СИНЧЕЦ 2

Върнете се в началото Go down

За или против самостоятелното записване на дати за изпитите Empty Re: За или против самостоятелното записване на дати за изпитите

Писане  schuldiner 15/5/2008, 21:08

Ще повторя една стара максима (поговорка или както се казва):
"Уважавайте другите, за да ви уважават и те вас"....(или в друг един вариант "Уважавайте себе си, за да ви уважават и другите"; имате избор, което ви харесва повече).
schuldiner
schuldiner
Moderator
Moderator

Брой мнения : 58
Join date : 25.03.2008
Местожителство : СИНЧЕЦ 2

Върнете се в началото Go down

За или против самостоятелното записване на дати за изпитите Empty Re: За или против самостоятелното записване на дати за изпитите

Писане  chiborator 16/5/2008, 15:16

При нас важи по скоро "ВСЕКИ ЗА СЕБЕ СИ!!!" :rocknroll:
chiborator
chiborator
Admin

Брой мнения : 218
Join date : 11.03.2008
Age : 38
Местожителство : maina town

https://pharmacystudents.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

За или против самостоятелното записване на дати за изпитите Empty Re: За или против самостоятелното записване на дати за изпитите

Писане  schuldiner 16/5/2008, 21:10

Тука вече навлизаме в деликатна философска тема...Вярно е, че човек трябва сам да се справя в живота, но съм се убедил, че помагаш ли-ще ти помогнат и на теб, пре***ш ли другарче, рано или късно ще те пре***т и теб...Уважението значи много и не си струва да го губиш. Както вече казах, ако има кяр прецакването е обяснимо...ама като нищо не печелиш...Сам се излагаш най-малкото, но нали знаете "всеки има право на проява на лош вкус".
schuldiner
schuldiner
Moderator
Moderator

Брой мнения : 58
Join date : 25.03.2008
Местожителство : СИНЧЕЦ 2

Върнете се в началото Go down

За или против самостоятелното записване на дати за изпитите Empty Re: За или против самостоятелното записване на дати за изпитите

Писане  top-pharmacy 17/5/2008, 15:28

chiborator® ™ написа:Абе уж висше учебно заведение, ама май на детска градина заприлича :slap: :mbounce:
за съжаление си много прав
top-pharmacy
top-pharmacy
Moderator
Moderator

Брой мнения : 88
Join date : 12.03.2008
Местожителство : някаде по морето

Върнете се в началото Go down

За или против самостоятелното записване на дати за изпитите Empty Re: За или против самостоятелното записване на дати за изпитите

Писане  blondy 17/5/2008, 16:54

Колеги!Забравете списъците,забравете опашките и чакането,забравете скучното раздаване на фиксирани дати,забравете даже и за записването по интернет!
Има нов,революционен и по-готин метод за записване от всякога!!Вижте моята идея! Wink
Значи!!Правим националната телевизия PharmFacTV с работно време в ефир-4седмици преди сесия, всяка сесия!всеки ден от (уф как беше приемното време на деканата???,еее,споко,с тяхното приемно време никой няма да се впише,няма да е то!)значи от!!!!!0-24!!!! часа( с прекъсвания за реклами на всеки час по 10мин!).През цялото време(без рекламите,нали!) тече любимата игра на народа"Запиши се на изпит по....(всеки час е за различен изпит)".Целта е да станете десети обадил се!След като станете 10-ти ви пускаме в ефир,където чаровната водеща ви пита коя е думата,която си е намислила!Shocked След като познаете думата трябва да отворите кутията(1от30)където пише 'ПЕЧЕЛИШ!'и тогава имате възможност да кажете на коя дата искате да се запишеште,(ако вече не са ви изпреварили100 човека) и най-накрая можете да оттдъхнете(до следващия час)! Neutral
Може и да не ви се струва особено изгодно и ефективно записването,но поне ще е забавно и наистина голяма тръпка!Пък и факултета ще спечели доста(само 16 импулса на мин.) и може и да не ни вдигне таксите!
Ще разработим и игра с смс-и@ ,но затова следващата сесия!
И не забравяйте- всеки10ти печели!!!Късмет на всички!!! Very Happy cheers
blondy
blondy
потребител
потребител

Брой мнения : 26
Join date : 25.04.2008

Върнете се в началото Go down

За или против самостоятелното записване на дати за изпитите Empty Re: За или против самостоятелното записване на дати за изпитите

Писане  chiborator 18/5/2008, 16:38

направо прекрасна идея, просто невероятна и водещата на предаването ще е ........... Мис наконтеност от деканата :mbounce:
тряя да говорим с nova+ за тази идея Exclamation
chiborator
chiborator
Admin

Брой мнения : 218
Join date : 11.03.2008
Age : 38
Местожителство : maina town

https://pharmacystudents.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

За или против самостоятелното записване на дати за изпитите Empty Re: За или против самостоятелното записване на дати за изпитите

Писане  schuldiner 19/5/2008, 20:36

Блонди, блонди..... Surprised
schuldiner
schuldiner
Moderator
Moderator

Брой мнения : 58
Join date : 25.03.2008
Местожителство : СИНЧЕЦ 2

Върнете се в началото Go down

За или против самостоятелното записване на дати за изпитите Empty Re: За или против самостоятелното записване на дати за изпитите

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите