pharmacystudents.hit.bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Спасете лабораторните мишки!!!

+3
top-pharmacy
chiborator
blondy
7 posters

Go down

Спасете лабораторните мишки!!! Empty Спасете лабораторните мишки!!!

Писане  blondy 17/5/2008, 15:08

За или против опитите със животни сте?
Смятате ли,че боцкането на беззащитни животни с разни гадости е оправдано,за да може студентите да се убедят,че бензодиазепините наистина водят до седация ,например, или че ФОС са смъртоносни ако не се действа с антидота?
Аз лично съм наясно,че опитите с животни са изключително важни за клиничните изследвания на лекарсвата и че към животните е подходено с максималното хуманно и добро отношение,но наистина,струва ли си да ги мъчим специално за студентите по фармация....незнам???
Разбира се това е само скромното ми мнение.
Ако са ви харесали опитите или не,споделете и вие!
blondy
blondy
потребител
потребител

Брой мнения : 26
Join date : 25.04.2008

Върнете се в началото Go down

Спасете лабораторните мишки!!! Empty Re: Спасете лабораторните мишки!!!

Писане  chiborator 18/5/2008, 16:50

Може би това, че сме го видяли ще ни помогне да го запомним, примерно ефекта на Щрауб нямаше да го запомня ако само ми го бяха казали или споменали в презентация със снимка!
Не е много точно сравнението, но е като по технология само да четем методички и да не правим нищо!
Може би трябва да се измисли нещо, като само веднаж да се прави опита и на останалите да се прожектира, но половината ще заспим, и ефекта няма пак да е същият!
Мисля си ако го направят на 3D филм, да ни раздадат по едни поляризираши очила и да зяпаме cheers :banana:


Последната промяна е направена от chiborator® ™ на 22/5/2008, 14:15; мнението е било променяно общо 1 път
chiborator
chiborator
Admin

Брой мнения : 218
Join date : 11.03.2008
Age : 38
Местожителство : maina town

https://pharmacystudents.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Спасете лабораторните мишки!!! Empty Re: Спасете лабораторните мишки!!!

Писане  top-pharmacy 20/5/2008, 23:39

не го приемай като лично отношение ама темата е ужасно тъпа аз лично адски се дразня от изцепки от сорта на "хуманно отношение към животните" и разни такива анималистични приумици тия животни са създадени и отгледани за да се ползват за опити и така трябва да е разбира се не подкрепям жестокото отношение и тормоза на животни но в случая това не е тормоз а опит с научна цел в заключение да не би да предпочитащ опитите да се водят върху хора простете расисткото изказване но все пак циганите не са подходящи поради генетични особености така че остават мишките
top-pharmacy
top-pharmacy
Moderator
Moderator

Брой мнения : 88
Join date : 12.03.2008
Местожителство : някаде по морето

Върнете се в началото Go down

Спасете лабораторните мишки!!! Empty Re: Спасете лабораторните мишки!!!

Писане  blondy 22/5/2008, 12:15

Пак казвам,че не съм против опитите с животни,когато са свързани с наистина полезни за човечеството неща!
След толкова години във ФФ съм сигурна,че се сещаш,че така или иначе хората сме подложени на повече "опити" и от мишките,преди да се разбере,че съответното лекарство носи повече вреди,отколкото ползи.В смисъл колкото и опити с животни да се провеждат,то те в един момент може и да се окажат айде, не безсмислени,но може би не достатъчно показателни....
Иначе за конкретното ни упр. по токсикология:ние във ФФ не произвеждаме нови лекарства,които да тестваме,а просто наблюдаваме по-скоро известни ефекти, които не са чак толкова интересно нещо,честно казано,с изключение може би на 1-2.
Вместо да чакаме 2часа,в най-голямата жега,в най-задушната стая,дали мишката ще заспи или няма да заспи, по-добре да ни заведат в реална лаборатория, например, и да видим как стават работите наистина,било то с мишки или с клетъчни култури или пък с хора,ако има някои доброволец.
А за "хуманното отношение",да знаеш,че си е доста сериозна изцепкз,защото в Германия например, не те допускат да извършваш опити с животни,преди да държиш изпит дали знаеш правата им по закон!(Ако не вярваш,питай ас.Константинов)
И опитите са си чист тормоз,щото ако беше нещо приятно хората щяха да си плащат да си правят опити с тях или с домашния им любимец!
А на мен и пари да ми дават пак няма да се наема да ме бодат...виж,за манговците не отговарям!
blondy
blondy
потребител
потребител

Брой мнения : 26
Join date : 25.04.2008

Върнете се в началото Go down

Спасете лабораторните мишки!!! Empty Re: Спасете лабораторните мишки!!!

Писане  chiborator 22/5/2008, 14:22

Темата съвсем не е тъпа, даже е съвсем съвременна и нашумяла. Всеки човек е различен и винаги ще има различни мнения, за хуманно отношение е трудно да се говори особено като видим отношението м/у хората то далеч не е хуманно, но това е друга тема!
Сопред мен опитите с мишки са необходими и независимо от някои краини природозащитници ще си съществуват много дълго време. :judge:
chiborator
chiborator
Admin

Брой мнения : 218
Join date : 11.03.2008
Age : 38
Местожителство : maina town

https://pharmacystudents.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Спасете лабораторните мишки!!! Empty Re: Спасете лабораторните мишки!!!

Писане  blondy 23/5/2008, 00:55

За не-хуманното отношение между хората си много прав.А ние,фармацевтите това го научаваме в детайли още докато следваме! Wink
blondy
blondy
потребител
потребител

Брой мнения : 26
Join date : 25.04.2008

Върнете се в началото Go down

Спасете лабораторните мишки!!! Empty Re: Спасете лабораторните мишки!!!

Писане  black_mamba 23/5/2008, 13:48

Незнам на кой му хрумна идеята да защитава лабораторните мишки Shocked Shocked Shocked В крайна сметка, ако имате мишки и плъхове в мазето ще ги изтрепете без да ви мигне окото.... Поне в лабораториите всичко си има цел. И не мога да разбера хората, които ми се правят на големи защитници на животните (ама плюскате свински пържолки и пилешки бутчета)... Аз си мисля пък дали да не направя кампания "Спасете горките студентски хлебарки..... :girl_werewolf: "!!!!! Нека просто благодарим на лабораторните мишки затова, че ги има и допринасят за развитието на науката!!!!! :rip: :rip: :rip:
black_mamba
black_mamba
Moderator
Moderator

Брой мнения : 61
Join date : 12.03.2008
Age : 39
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

Спасете лабораторните мишки!!! Empty Re: Спасете лабораторните мишки!!!

Писане  blondy 23/5/2008, 20:48

На мен ми хрумна идеята да спасявам лаб.мишки! cyclops
И мислех,че можв и да има още някои любител на животните,ама това май не е така.
Разбира се,че ако се навъдят в къщата ми ще се наложи да ги избия,няма начин.
Иначе наистина ми е кофти гледам как тормозят животни и пак казвам,че според мен за студентите по фармация тоя труд просто не си заслужава.
:nono:
blondy
blondy
потребител
потребител

Брой мнения : 26
Join date : 25.04.2008

Върнете се в началото Go down

Спасете лабораторните мишки!!! Empty Re: Спасете лабораторните мишки!!!

Писане  black_mamba 25/5/2008, 10:41

blondy, имах предвид кой пусна мухата за спасяването на мишките в глобален мащаб scratch Не съм искала да те засегна :fighting: :fighting: :fighting:
black_mamba
black_mamba
Moderator
Moderator

Брой мнения : 61
Join date : 12.03.2008
Age : 39
Местожителство : Sofia

Върнете се в началото Go down

Спасете лабораторните мишки!!! Empty Re: Спасете лабораторните мишки!!!

Писане  top-pharmacy 27/5/2008, 11:55

black_mamba написа:Незнам на кой му хрумна идеята да защитава лабораторните мишки Shocked Shocked Shocked В крайна сметка, ако имате мишки и плъхове в мазето ще ги изтрепете без да ви мигне окото.... Поне в лабораториите всичко си има цел. И не мога да разбера хората, които ми се правят на големи защитници на животните (ама плюскате свински пържолки и пилешки бутчета)... Аз си мисля пък дали да не направя кампания "Спасете горките студентски хлебарки..... :girl_werewolf: "!!!!! Нека просто благодарим на лабораторните мишки затова, че ги има и допринасят за развитието на науката!!!!! :rip: :rip: :rip:
мойте поздравления адски смислен и съдаржателен отговор :thankyou:
и само да попитам кой идиот ги е измислил тия права на животните и къде те имат те законов характер :deadhorse: и да попитам блонди защо не защити бактериите от храчка в 2 курс който ние толкова безмилостно избихме с антибиотици само и само за да видим дали антибиограмта работи :shoot:
ама недеъте така бактерийте са не по-малко животни от мишките да им дадем и право на неприкосновенност на личната кореспонденция дори :yoji:
top-pharmacy
top-pharmacy
Moderator
Moderator

Брой мнения : 88
Join date : 12.03.2008
Местожителство : някаде по морето

Върнете се в началото Go down

Спасете лабораторните мишки!!! Empty Re: Спасете лабораторните мишки!!!

Писане  schuldiner 27/5/2008, 15:51

Предвид липсата на категорично мнение по въпроса досега се въздържах от коментар. Но тъй като последното изказване излиза малко от моите представи за логика, няма как да не се впиша и аз в тази дискусия. Само искам да кажа на пишещия, че това, което казва е встрани от самата тема. Вие си знаете своето и не вниквате между редовете.... Въобще не заемам страна по тези въпроси, но считам, че повечето доводи са встрани от темата...нито мишките в мазето, нито бактериите в храчките имат някакво пряко отношение. Лабораторните животни на този етап от развитието на човечеството са крайно наложителни и без тях не може. Но не това е смисълът тук. А освен това нивото на културата ни е такова, че в днешно време взема, че се обръща малко повече внимание на тема хуманност. Има редица организации с ентусиасти без грам познание върху живота, науката и историята, които протестират насам-натам и пускат някакви подписки, без да знаят защо го правят или по-точно мислят си, че знаят, защото са ги убедили. Факт е обаче, че в цял свят се обръща внимание и то с прилагането вече и на сериозни закони върху тези неща. Всяко нещо се прави само, ако има полза от него. А какво пречи всъщност към лабораторните животни да се постъпва малко "по-човешки". Затова и са тези протоколи, по които се работи с тях.
Самият въпрос е дали има смисъл опити да се правят пред нас...дали нещо сме получили като знания от това?! Ако не.....кажете просто: нищо не ми помогнаха. Ако са ви помогнали, тогава кажете: за мене са необходими.
schuldiner
schuldiner
Moderator
Moderator

Брой мнения : 58
Join date : 25.03.2008
Местожителство : СИНЧЕЦ 2

Върнете се в началото Go down

Спасете лабораторните мишки!!! Empty Re: Спасете лабораторните мишки!!!

Писане  chiborator 27/5/2008, 22:43

подкрепям те с две ръце и два крака cheers , много си прав Exclamation
Онзи ден чух един индивид който цитираше наредба едикояси, член и т.н. пълен Laughing
chiborator
chiborator
Admin

Брой мнения : 218
Join date : 11.03.2008
Age : 38
Местожителство : maina town

https://pharmacystudents.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Спасете лабораторните мишки!!! Empty Re: Спасете лабораторните мишки!!!

Писане  drazahus 28/5/2008, 00:04

То пък и той е един индивид................ :shoot:
drazahus
drazahus
Moderator
Moderator

Брой мнения : 35
Join date : 11.03.2008
Местожителство : Sofia

http://pharmacystudents.hit.bg/

Върнете се в началото Go down

Спасете лабораторните мишки!!! Empty Re: Спасете лабораторните мишки!!!

Писане  top-pharmacy 28/5/2008, 10:41

chiborator® ™ написа:подкрепям те с две ръце и два крака cheers , много си прав Exclamation
Онзи ден чух един индивид който цитираше наредба едикояси, член и т.н. пълен Laughing
не разбрах кой подкрепяш
top-pharmacy
top-pharmacy
Moderator
Moderator

Брой мнения : 88
Join date : 12.03.2008
Местожителство : някаде по морето

Върнете се в началото Go down

Спасете лабораторните мишки!!! Empty Re: Спасете лабораторните мишки!!!

Писане  schuldiner 28/5/2008, 10:56

Само искам да кажа на top-pharmacy, че коментарът ми трябва да се приема чисто и просто като критика към това, което е написал. Това с бактериите не му е мястото тук.
schuldiner
schuldiner
Moderator
Moderator

Брой мнения : 58
Join date : 25.03.2008
Местожителство : СИНЧЕЦ 2

Върнете се в началото Go down

Спасете лабораторните мишки!!! Empty Re: Спасете лабораторните мишки!!!

Писане  blondy 30/5/2008, 15:25

black_mamba написа:blondy, имах предвид кой пусна мухата за спасяването на мишките в глобален мащаб scratch Не съм искала да те засегна :fighting: :fighting: :fighting:

Smile
Ами,не бе,споко,не се засягам,все пак всеки си има право на мнение.Само исках да кажа,че си заставам твърдо зад моето,като даже и да нямаше такива мнения в глобален мащаб пак щях така да си разсъждавам-че си тормозим бедните мишчици за глупости.
Мисля,че ако ми ги бяха показали на филмче тези неща щеше да е същата файда и мишките щяха да си спестят малко неприятности...или пък на нещо като на оная презентация дето я беше пуснал един колега във форума,честно казано научих малко повече неща от нея,отколкото на самото упражнение
А за хората,които искате да спасявате и други неща,моля,моля!Тука е темата за мишките,вие си откриите ваши теми за вашите си работи!!! Razz
blondy
blondy
потребител
потребител

Брой мнения : 26
Join date : 25.04.2008

Върнете се в началото Go down

Спасете лабораторните мишки!!! Empty Re: Спасете лабораторните мишки!!!

Писане  Lady_Chocolight 2/9/2008, 16:40

Мишките са отгледани специално с такава цел.
Ние ги храним, размножаваме ги, осигуряваме им удобни места за живот без котки и бухали.
Напълно в правото сме си да правим опити с тях.
Да не говорим колко години мишките и плъховете в съюз с Yersinia pestis и компания избиват сума народ по доста болезнен начин.
Омръзна ми на животните да се приписват права, докато основните човешки такива биват потъпквани.
Lady_Chocolight
Lady_Chocolight
новобранец
новобранец

Брой мнения : 6
Join date : 02.09.2008
Age : 34
Местожителство : Бургас/София

Върнете се в началото Go down

Спасете лабораторните мишки!!! Empty Re: Спасете лабораторните мишки!!!

Писане  top-pharmacy 3/9/2008, 14:56

Lady_Chocolight написа:Мишките са отгледани специално с такава цел.
Ние ги храним, размножаваме ги, осигуряваме им удобни места за живот без котки и бухали.
Напълно в правото сме си да правим опити с тях.
Да не говорим колко години мишките и плъховете в съюз с Yersinia pestis и компания избиват сума народ по доста болезнен начин.
Омръзна ми на животните да се приписват права, докато основните човешки такива биват потъпквани.
мн правилно
браво милиони хора умряха от чума заради тях нека сега спомогнат на медицината
top-pharmacy
top-pharmacy
Moderator
Moderator

Брой мнения : 88
Join date : 12.03.2008
Местожителство : някаде по морето

Върнете се в началото Go down

Спасете лабораторните мишки!!! Empty Re: Спасете лабораторните мишки!!!

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите